NIEBEZPIECZNI LUDZIE, PRZEZ KTÓRYCH NIGDY NIE BĘDZIESZ SZCZĘŚLIWY

niebezpieczni ludzie | brak szczęścia


Masz wrażenie, że szczęście ciągle od ciebie ucieka? A przecież tak bardzo się starasz… Może jednak jest coś, co stoi twojemu szczęściu na przeszkodzie i co natychmiast powinieneś usunąć ze swojego życia? Co to takiego? To ludzie! Zwróć uwagę na to, kogo masz w swoim otoczeniu. Poniżej kilka typów, których natychmiast powinieneś pogonić i nigdy nie pozwolić im wrócić.

PASOŻYT


Termin pasożyt w naukach przyrodniczych odnosi się do organizmu, który żywi się tym, co zdobył dla siebie inny byt. Człowiek nie jest zaliczany do tej grupy. Ha, ha, bardzo śmieszne. Ja bowiem widzę sporą grupę pasożytów wokół. Co więcej, mogę nawet podzielić je na dwa rodzaje – pasożyt finansowy i pasożyt energetyczny. Co to znaczy? Ten pierwszy to taki kolega, który zawsze zapomina portfela, kiedy idziecie na piwo. Wbrew pozorom jest to typ mniej szkodliwy, bo co prawda ogołoci cię z ostatniego grosza, ale przynajmniej nie odbierze ci możliwości stania się znowu bogatym. A może nawet będzie cię w tym wspierał – w końcu chętnie spędzi z tobą kolejne popołudnie nad kuflem (tylko że akurat zostawi portfel w aucie). Pasożyt energetyczny to gorszy przeciwnik. To ten, który wyssie z ciebie motywację do działania. Im mniej energii będzie widział w tobie, tym żwawiej weźmie się za swoje sprawy. To taki typ, który słysząc o twoim nowym pomyśle, od razu znajdzie mnóstwo problemów, które na pewno, ale to na pewno napotkasz już pierwszego dnia próby jego realizacji. To ta osoba, która przestrzeże cię przed złem całego świata w taki sposób, że zniechęcisz się nawet do przewracania się na drugi bok w łóżku.

OCENIACZ NEGATYWNY


Bardzo groźny typ, w ekstremalnych przypadkach powodujący, że lądujesz u psychiatry. Unikaj go jak ognia. Ale uwaga – fantastycznie potrafi przybierać formę przyjaciela, rodzica albo nauczyciela. Charakterystyczne cechy – krytyczne spojrzenie omiatające z góry na dół za każdym razem, gdy mija was na ulicy ktoś bardziej oryginalny. Bardzo często z jego ust usłyszysz „Ta kobieta nie nadaje się na matkę!” albo „Jak można ubrać na siebie coś takiego?!”. Oczekuje, że przytakniesz i razem z nim oddasz się błogiemu ocenianiu tych, co wokół. Oceniacz najczęściej nie krytykuje ciebie, jednak miej się na baczności! Jego uwagi szufladkujące innych są znakiem, że o tobie może mówić dokładnie to samo.

POJAWIAM SIĘ I ZNIKAM


Mutacja genetyczna, dotykająca szczególnie partnerów i przyjaciół. Przejawia się niestabilnością zaangażowania. Raz daje ci odczuć, że jesteś tą osobą, bez której nie jest w stanie żyć, a raz nawet nie poznaje cię na ulicy. Jednego dnia zaprosi cię na romantyczny lot balonem, a drugiego zapomni, jak masz na imię. Pożywienie dla tej mutacji stanowią twoje nadzieje i oczekiwania. Trzeba jednak przyznać, że ten typ czasami nie jest niczemu winien, gdyż zwyczajnie nie zdaje sobie sprawy, że co wieczór karmisz jego mutację, sprawdzając co pięć minut skrzynkę odbiorczą i facebooka w oczekiwaniu na wiadomość. Na szczęście jest szansa, że na ten typ z czasem staniesz się odporny.

Niestety, mnie, jak pewnie wielu innym, sporo czasu zajęło dostrzeżenie i zdefiniowanie groźnych typów wokół. Nawet jeśli jeszcze nie wszystkich udało mi się usunąć, to przynajmniej wiem już, których i dlaczego powinnam unikać.

A jakie wy macie doświadczenia z niebezpiecznymi typami?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz