DZIEŃ BABCI. KILKA POMYSŁÓW NA PREZENTY

Dzień Babci i Dzień Dziadka to takie daty, o których koniecznie pamiętać musi każdy wnuk. Pamiętam, że ten nawyk wpojono mi już w przedszkolu, kiedy co roku panie opiekunki organizowały wieczorne zajęcia wspólne dla dzieci i ich dziadków. Był teatrzyk, było wspólne malowanie, rzeźbienie, tańczenie, jedzenie pysznych ciast i po prostu miło spędzony czas. Dzisiaj, w czasie, gdy świat przyspieszył, a słowo dzień zastąpił wyraz deadline, nie można jednak zapominać o seniorach. I choć pamiętać o nich powinniśmy na co dzień, na pewno będzie im niezmiernie miło, jeśli w ten symboliczny dzień wpadniemy na obiad z małym prezentem.


Jeśli potrzebujecie pomysłu na to, co podarować swoim dziadkom, przygotowałam krótką listę szybkich, niewielkich prezentów, które na pewno sprawią radość seniorom. I zapewnią Wam jeszcze jedną dokładkę drugiego dania w czasie obiadu.

miłość para starsi ludzie dziadkowie

CO PODAROWAĆ DZIADKOM?

1. Kijki do nordic walkingu - nordic walking stał się teraz bardzo popularny. Jeśli tylko Wasi dziadkowie lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, kijki będą na pewno świetnym prezentem, który w dodatku pozwoli im zadbać o zdrowie.

2. Taśmy gumowe do ćwiczeń - tak jak i kijki, jest to pomysł na prezent prozdrowotny. Pokażcie dziadkom, że mogą podążać za modą na bycie fit i utrzymywać sprawność fizyczną. Ważne: warto pokazać im kilka podstawowych ćwiczeń, aby wiedzieli, co mogą z taśmami robić. Znajdziecie mnóstwo filmików na youtube'ie.

3. Książka lub audiobook - ciekawa fabuła? Jakaś tajemnica historyczna? A może poradnik dotyczący hobby? Książka to zawsze dobry wybór. A dla dziadków, którzy już nie czytają, świetnie nadadzą się audiobooki.

4. Krzyżówki - kto ma dziadków, którzy nie rozwiązują krzyżówek? No właśnie. Na pewno przyda im się kolejny zestaw. Prędzej czy później po niego sięgną. A w dodatku pomoże im on utrzymać sprawność umysłową.

5. Gra planszowa - na przykład Scrabble albo Rummikub. Albo jeszcze inna, wymagająca trochę zastanowienia planszówka, w którą dziadkowie mogą zagrać we dwoje albo w szerszym gronie. To nie tylko świetny sposób na spędzenie wieczoru, ale też metoda na zachowanie sprawności umysłu.

6. Coś do ubrania - nie wiem, jak Wasi dziadkowie, ale moi zupełnie nie odnajdują się w galeriach handlowych i dlatego sami prawie nie kupują już ubrań. Jeśli Wasi dziadkowie mają tak samo, z pewnością ucieszą się z jakiegoś ładnego, modnego i wygodnego ciucha! Elegancka bluzka dla babci? Wygodny dres dla dziadka? Sami zdecydujcie, co sprawi im radość.

7. Kosmetyki - babcie to nadal eleganckie kobiety! Chcę pięknie wyglądać i czuć się kobieco. A dziadkowie chętnie zaimponują męskim zapachem. Dlatego jako prezent dla dziadków może sprawdzić się też coś z kosmetyków.

8. Herbata - to coś, co niewątpliwie kojarzy się z dziadkami. Nie tylko dlatego, że sami ją piją, ale też dlatego, iż proponują ją swoim gościom razem z kawałkiem ciasta. Z pewnością ucieszą się więc z nowego smaku albo większego zapasu swojej ulubionej.

9. Prezent ręcznie robiony - pamiętacie rysowanie laurek dla rodziny? Kto powiedział, że ten czas już minął? Możecie przygotować coś sami, a dziadkowie na pewno będą wniebowzięci. Może jakiś zabawny album rodzinny? Albo zakładka do książki, ręcznie malowany kubek, uszyty samemu fartuszek... ogranicza Was tylko wyobraźnia!

10. Obecność - ostatnie, ale chyba najważniejsze. Bądźcie ze swoimi dziadkami. W Dniu Babci, na niedzielnym obiedzie, na wtorkowej kawie i w czasie rozmowy przez telefon. Doceńcie to, że są jeszcze z Wami. Codziennie. Nie tylko 21. stycznia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz