LATO - JAK SPRAWIĆ, ŻEBY BYŁO UDANE?

Jest kilka powodów, dla których lato traktujemy trochę inaczej niż pozostałe pory roku. Już od dziecka uczymy się, że to czas wolny. Nie ma szkoły, nie ma zająć popołudniowych, można szaleć z kolegami na podwórku, poświęcać kolejne godziny na przyjemności. Jako studenci jesteśmy już po sesji, więc w zasadzie też przynajmniej do września możemy niczym się nie przejmować i błogo relaksować albo chodzić na szalone imprezy. Jako rodzice to właśnie w lecie wybieramy się na urlop, żeby spędzić wakacyjny czas ze swoimi pociechami i odpocząć od zawodowych stresów. Więc nie ma co się zastanawiać - lato to zdecydowanie przyjemny, słoneczny i błogi czas, który chcemy dobrze wspominać. O ile na pogodę nie mamy wpływu, o tyle na to, żeby w lecie zrobić kilka fajnych rzeczy już tak. Jeśli jednak brakuje wam pomysłów na to, w co ten letni czas zainwestować, przychodzę z pomocą - z letnią bucket list, czyli listą przyjemności, na które koniecznie w lecie musicie sobie pozwolić.

lato bucket list

LETNIE PRZYJEMNOŚCI


 • piknik - grupa przyjaciół, a może tylko ukochana osoba, koc, płócienna torba z papierowymi talerzykami i coś pysznego do jedzenie. Nie może być lepiej!

 • wycieczka za miasto - rower, a może trekking po górach? Trochę świeżego powietrza, oddychający las zamiast rozgrzanego do czerwoności betonu? Zdecydowanie!

 • plażowanie - można leżeć plackiem na ręczniku (tylko koniecznie po posmarowaniu się kremem z filtrem!) albo pływać w morzu. A jak ktoś woli aktywność, to poranna przebieżka po piasku albo mecz siatkówki też wchodzą w grę.

 • grill - albo ognisko. Kiełbaska na patyku, posmak dymu w ustach - może to i niezdrowe, ale jakie przyjemne!

 • dzień offline - to coś, czego jeszcze nie próbowałam, bo jakoś... nie mogę się przemóc. Smartfony, tablety i laptopy opanowały nasz świat. W lecie chcę znaleźć choć jeden dzień na odpoczynek od tego wszystkiego. Spróbujemy razem?

 • pyszne jedzenie - zagraniczne potrawy na dalekim wyjeździe albo tradycyjne polskie ciasto na podwieczorek? Tak! W lecie znajdziecie chwilę na przygotowanie czegoś pysznego.

 • dobra książka - o podróży, o miłości, o wakacjach... a może kryminał? Tylko koniecznie ze słońcem i latem w tle.

 • lody - no bo jak przeżyć lato bez lodów? Ochłodzą, posmakują i obiecuję, jedzone z rozsądkiem nie dodadzą wam żadnych kilogramów.

 • mrożona kawa - gorąca, ciężka wersja napoju bogów niech poczeka na jesienne wieczory, teraz czas na coś lekkiego i fikuśnego.

 • poranna aktywność - nie ma to jak zacząć długi, letni dzień od odrobiny ruchu. Poranna produkcja endorfin zdecydowanie pożądana.

 • lemoniada - kwaśny smak orzeźwia, a pływające w dzbanku kawałki owoców wyglądają cudownie. Musicie się skusić.

 • arbuz i inne owoce - arbuz ma w sobie tyle wody, że jest naprawdę niskokaloryczny. Inne owoce zresztą też są zdecydowanie lepszym wyborem niż kolejna porcja czekolady. Korzystajcie.

 • noszenie sukienek - panów może mniej to dotyczy, choć też z pewnością lubią sukienki (szczególnie na paniach), ale dziewczyny! Korzystajmy z faktu, że możemy ubrać się zjawiskowo i nic nie odmarza ani nie pójdzie oczko w rajstopach ;)

Ja oczywiście przygotowałam w swoim BULLET JOURNALU specjalną letnią bucket list. Liczę na to, że w tym roku uda mi się wykreślić z niej wszystkie pozycje, zwłaszcza że tym razem postanowiłam uwiecznić lato na zdjęciach i umieścić je w specjalnym albumie.

A Wy co koniecznie chcecie zrobić tego lata? Napiszcie w komentarzu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz